Najdi pohádkové bytosti na Lesné

Přidej se k nám a 17. února od 17:00 vyraž na Lesnou, zahrát si s námi hru. Budeme hledat pohádkové bytosti a pomůžeme jim tak najít cestu zpět z našeho světa do knih a filmů.

Můžeš jít jenom tak, vzít kamarády nebo rodinu. S ohledem na Covid se nebudeme moc potkávat a každý hráč nebo tým bude hrát na svou vlastní pěst.

Přihlásit se

O co jde?

Zlí místní mágové a čarodějové se spojili a vyhnali pohádkové bytosti z knížek a filmů do našeho světa. Hledáme neohrožené a udatné děti, které se nezaleknou moci zlých čarodějů, objeví všechny pohádkové postavy a sestaví správné zaklínadlo, kterým pošlou pohádkové postavy zpět do jejich příběhů.

Hra bude probíhat 17. února se na území Lesné, ohraničeném ulicemi Okružní a Seifertova. Můžeš se ji zúčastnit sám/sama, s kamarády nebo s rodinou. Pokud je ti méně než 12 let, tak doporučujeme vyrazit s rodiči.

Podrobnější pravidla najdeš trošku níž.

01

Přihlaš se

Po přihlášení ti pošleme e-mailem všechny potřebané informace a také odkaz na stránku, kde se budou v den hry zobrazovat informace o výskytu pohádkových bytostí na Lesné. Pokud nemáš datový tarif, nechej nám svoje telefonní číslo a informace ti budeme posílat SMSkami.

Přihlásit se je možé do 16. února.

02

Připrav se

Na hru se ti bude hodit nabitý mobil, hrací karta, mapa Lesné (na mobilu nebo papírová), baterka, něco na psaní, pití a něco na zakousnutí. Hrací kartu a mapu si můžeš vytisknout nebo pár dní před hrou vyzvednout na Lesné.

03

Vyraž!

17. února po 17. hodině vyraž na Lesnou, hledat pohádkové postavy. Nezapomeň si mobil, na kterém se dozvíš víc informací o tom, kde přesně je hledat. A při hledání pozor na zlé mágy, kteří tě nesmí chytit.

Pravidla trošku podrobněji

Cílem hry je najít co nejvíce pohádkových postav, které se budou objevovat na různých místech Lesné. Od každé postavy dosatneš do hrací karty nálepku a také část zaklínadla, po jehož vyslovení se mohou všechny pohádkové bytosti vrátit zpět do knížek a filmů.
Pohádkové postavy poznáš jednoduše podle zeleného světýlka.

App
 • Kdy a kde hrajeme?

  Začátek je 17. 2. 2022 v 17:00 a konec je tentýž den kolem 18:30.

  Postavy se budou vyskytovat na území Lesné, ohraničeném ulicemi Okružní a Seifertovou. Není třeba chodit přes silnici.

 • Jak je to s přihlášením?

  Do hry je potřeba se přihlásit do středy 16. února do 24:00.

  Přihlášení potřebujeme, abychom věděli, kam ti můžeme posílat informace o výskytu pohádkových postav a také kolik nás bude hrát.

 • Jak se dozvím, kde postavy hledat?

  Po přihlášení ti pošleme na e-mail odkaz na stránku se zprávami, kde postavy hledat. Pokud nemáš na mobilu data, vyplň nám při přihlášení svoje telefonní číslo to stejné ti budeme posílat SMSkami.

  Každá postava se za hru objeví několikrát a na svém místě vydrží 5 - 8 minut, než se vydá někam jinam.

 • Zlí místní mágové

  Ve stejnou dobu, jako pohádkové bytosti, se po Lesné pohybují i zlí místní mágové. Poznáš je jednoduše podle červeného světla a pokud je uvidíš, spas se útokem. Když tě zlý mág chytí, škrtni si na hrací kartě jeden život. Spoléháme na to, že hrajeme fair play.

 • Co si vzít s sebou?

  S sebou si nezapomeň hrací kartu (pár dní před hrou bude možné si ji vyzvednout), mapu Lesné (bude taktéž k vyzvednutí nebo můžeš používat mapu na mobilu), tužku nebo něco na psaní, baterku, pití a nějakou drobnost na jídlo.

 • ... a ještě

  V průběhu celé hry prosím nesviť ani zeleným ani červeným světlem. Zkazilo by to ostatním zážitek.

  Ve hře se ti bude hodit, umět najít v mapě ulice a různá místa (třeba dětská hřiště). Také se podívej, kterým směrem je na mapě sever (S), jih (J), východ (V) a západ (Z).

  Budeme respektovat aktuální kovidová opatření. Pokud budou přísnější, upravíme pravidla hry tak, abychom je neporušovali.