Šátek

Den sv. Jiří

Pátek, 24. dubna, je den, jako každý jiný. Až na to, že za normálních okolností potkáte venku divné lidi. Nosí zvláštní košile, ověšené různými nášivkami, anebo mají kolem krku aspoň podivný šátek. Ano, jsou to Skauti a 24, dubna, na svatého Jiří, mají svátek.

Letos si spousta z nás jistě kroje a šátky obleče, ale kvůli karanténě je moudré s nimi zůstat doma. A tady je možnost, jak se v krojích potkat aspoň virtuálně, na internetu, a pozdravit kamarády a kamarádky.

Následující video je sice hlavně pro vlčata, ale i pokud nejsi vlče a máš-li zájem, klidně si ho pusť. Další informace pak najdeš pod videem samotným.

Online schuzky

Galerie

Na naše fotky se můžete podívat TADY!

O co se jedná?

Pátek, 24. dubna, je dnem skautů. Spousta z nás si do školy či práce obléká kroj anebo alespoň šátek a po konci vyučování spolu s ostatními skauty a skautkami vyráží na procházku, jen tak si popovídat anebo na louky si něco zahrát. To letos bohužel kvůli karanténě nejde. Pojďme se tedy potkat aspoň virtuálně na internetu.

Jak na to?

  • 24. dubna se vyfoť v kroji nebo se skautským šátkem. Jaká to bude fotka, záleží na tvé nápaditosti.
  • Obrázek pošli na e-mail svjiri@utora.cz. Připiš svoje jméno nebo přezdívku, z jaké jsi družinky nebo šestky a pokud chceš, tak i krátký vzkaz pro ostatní.

 

Další informace

Co se ještě hodí vědět:

  • Hotovo do neděle - momentálně není vymyšlený způsob, jak e-maily zpracovávat automaticky. Zároveň je možné, že o víkendu nebudu mít přístup k internetu. Nedostanete-li odpověď hned, nesmutněte, bude to jakmile se dostanu k počítači.
  • Fotky a vzkazy jsou veřejné - při posílání vezmi na vědomí, že obrázek bude nějakou chvíli na internetu.

 

Srdcem ve Skautu

Doma, ale #SrdcemVeSkautu

Letos strávíme skautský den, 24. dubna, většinou doma. Pojď s námi i tak tento den oslavit a připoj se na skautské živé vysílání. Připrav si kroj nebo šátek (i když tě nikdo neuvidí), svíčku, sirky a porcelánový talířek (pod svíčku).

Začínáme v pátek 24. dubna v 19:30 na adrese youtube.com/czskaut.

Těšíme se na tebe, budou nás tisíce!

Více informací: Tor - Pavel Priesnitz (tor@skaut.cz)

On-line hra na Lesné zeleznice.utora.cz - vyraž si na půldenní výlet na divoký západ!