Rekonstrukce bytového jádra | Pavel Priesnitz
Úvodní obrázek

priesnitz.cz

Rekonstrukce bytového jádra

Tady najdete rady a postupy, které můžete využít při rekonstrukci bytového jádra svépomocí. Jedná se především o informace, které jsem posbíral různě po internetu a také ověřil vlastní praxí. Určitě nejsem odborníkem v této problematice. Neberte tedy prosím tuto stránku jako kompletní návod, podle kterého se dá bezvýhradně postupovat.

POZOR! Přečtením libovolných návodů se z Vás v žádném případě nestanou elektrikáři, plynaři nebo vodaři. Na jednolivé práce si najměte odborníky, nebo s nimi svoje postupy konzultujte. Pamatujte také, že výstupem rekonstrukce by kromě nového jádra měl být také projekt, povolení statika, revize elektro a revize plynu.

Na pokračování průběžně pracuji podle svých časových možností.

Nadpis tématu

Plánování a příprava

Než se pustíte do vlastní rekonstrukce bytového jádra, je dobré si rozmyslet a naplánovat téměř všechny činnosti. Od kvality plánu a předpokládaných postupů se totiž následně odvíjí kvality celé rekonstrukce a hlavně její časová náročnost. V tomto článku najdete tipy co a jak.

Nadpis tématu

Bourání a demontáž jádra

Jakým způsobem bylo děláno naše jádro v soustavě T06B a jaký zvlolit způsob demontáže jednotlivých desek umakartového jádra.

Nadpis tématu

Zdění příček a průchody

V tomto článku si ukážeme, jaký vybrat pro zdění ytového jádra materiál, jakým zůsobem vložit do zdiva zárubně a také možnosti prosvětlení prostor pomocí luxfer.

Nadpis tématu

Příprava na tažení sítí a plyn

Natažení sítí je jedna z nejnáročnějších částí rekonstrukce. Na kvalitě provedení závisí funkčnost a zároveň je zde prostor spoustu věcí pokazit. Něco se dá zvládnout svépomoci, na něco je lepší zavolat profíka.

Nadpis tématu

Voda a kohouty

Voda je po odpadech asi nejjednodušší částí instalace. Její výhoda je v tom, že není moc náročná a jakoukoliv netěsnost nebo problém jste schopní odhalit do jednoho dne po natažení.

Nadpis tématu

Odpady a WC

Odpadové roury jsou díky moderním systémům jednou z nejjednodušších sítí na tahání. Nepotřebujeme k tomu žádné speciální nástroje a zvládne to každý, kdo si jako malý stavěl z lega :-). Přesto je dobré dát na některé věci pozor.

Nadpis tématu

Elektroinstalace

Tažení elektrických sítí je na internetu snad nejdiskutovanějším tématem. Lidé se dělí na dva tábory - elektrikáře a ostatní, kteří si myslí, že to zvládnou sami. Faktem je, že tažení elektroinstalace rozhodně nevypadá složitě ale kvůli neodborným zásahem do rozvodů můžete způsobit požár, nebo zaplatit "nejvyšší cenu".

Nadpis tématu

Datové sítě

Zařazení datových sítí do rekonstrukce může vypadat na první pohled divně. Velmi častým jevem, pokud si necháte rekonstrukci bytu dělat od firmy, je, že po předání bytu přijde otázka "A co internet?" A už to začíná - přijde instalační balíček nebo technik, na řadu přijde vrtačka a v nově rekonstruovaném bytě se ihned válí volně ložený kabel.